WYSPA HANGNAAMEEDHOO ARI ATOL

Wyspa Hangnaameedhoo jest urokliwą, niedużą wysepką (ok. 900x 220m) położoną na Atolu Ari, około 70 kilometrów na południowy zachód od Male.

Plaża bikini znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od hotelu. Plaża jest wyposażona w krzesła, leżaki i hamaki do relaksu. Tutaj można pływać, opalać się i nurkować w bikini. Teren jest ogrodzony, ale bez problemu można wyjść na zewnątrz.

Rafa przy plaży jest długa i można nurkować z rurką zarówno na rafie zachodniej, jak i wschodniej. Można tam znaleźć bogatą różnorodność koralowców, ryb, rekinów, płaszczek.

Transfery motorówką pływają wedle rozkładu:

  • Sobota – czwartek 16:00 z Male
  • Sobota  – Czwartek  07:15 z Hangnaameedhoo
  • Na razie brak łodzi w piątek

Rozkład łodzi należy mieć na względzie planując loty (być może trzeba będzie spedzić jedną noc w Male jeśli przylot jest w piatek, lub po 14:00, to samo tyczy się powrotu do Male – łódź tylko rano i w piątki nie kursuje)

Mozliwy jest transfer prywatny o dodolnej godzinie, jednak koszt jest bardzo wysoki (ok 650$ w jedną stronę) jako że dotyczy całej łodzi (28 osób) więc sprawdza się raczej w przypadku przyjazdu grup.

Na wyspie Hanghnaameedhoo polecamy wypoczynek w obiekcie By The Shade – ukończony w 2019 roku guesthouse w butikowym stylu, oferuje 7 przestronnych i jasnych pokoi na dwóch kondygnacjach

Wszystkie pokoje wyposażone w dużą łazienkę i klimatyzację. Dolne pokoje wychodzą na ogród, górne są połączone tarasem który ciągnie się przez całe piętro

Budynek otoczony ogrodem na terenie którego znajduje się restauracja dla gości. Wszystkie pokoje utrzymane w standardzie DE LUXE.

Hotelowa restauracja serwuje wyżywienie zgodnie z życzeniem gości (śniadanie, lunch, kolacja) zazwyczaj w formie bufetu. W części recepcji znajduje się też mini kawiarenka serwująca kawę z ekspresu ciśnieniowego.

Wyspa Hangnaameedhoo jest naprawde urokliwą, niedużą wysepką (ok 900x 220m) położoną na Atolu Ari, około 70 kilometrów na południowy zachód od Male (około półtorej godziny motorówką)

Wyspa doskonała jesli szuka się lokalnego klimatu, spokoju i pięknej plaży.

Populacja Hangnaameedhoo to zaledwie ok. 500 mieszkańców.

Na wyspie znajduje się między innymi stary meczet i grobowiec króla Kalafaanu – znanego jako „zaginiony król” który uciekał statkiem przed najeźdźcami z Malabaru (Indie), zdołali go jednak odnaleźć i zabić a dobra ze statku zrabować, statek ze zwłokami królami, przydryfował do brzegów Hanghaamedhoo, gdzie mieszkańcy wyspy pochowali go i postawili meczet na jego cześć w 1609 roku.

Można tu znależć też wielkie drzewo Banian (figowiec bengalski) liczący kilkaset lat.

Hotel oferuje organizację licznych atrakcji takich jak pobyty na sandbanku i wyspie piknikowej położonych nieopodal, snorekling z zółwiami, rekinami wielorybimi czy mantami, wyprawy na ryby, oglądanie delfinów, nocny snorekling czy dzienne pobyty w pobliskim resorcie i wiele innych.